Атлетико с класика срещу Селта (видео)

Атлетико Мадрид се върна на победния път в испанското футболно първенство. "Дюшекчиите" разгромиха с 3:0 на собствен терен "костеливия орех" в Ла Лига - Селта. Срещата бе от програмата на 28-ия кръг в Първа лига.

Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но в 44-ата Гризман остана непокрит на втора греда при корнер и много технично я насочи към далечния горен ъгъл - 1:0.

В 55-ата минута Неманя Радоя нацели греда след пас на Мор. Минута по-късно хората на Диего Симеоне вкараха втори гол. Гризман изведе по прекрасен начин Витоло, който технично преодоля Рубен Бланко, удвоявайки аванса на своя тим.

В 63-ата Коке изведе Анхел Корея, аржентинецът стреля, топката се отби във Факундо Ронкалия и отново попадна у Корея, който при добавката направи резултата класически, като това се оказа последен гол в мача.