Валенсия с труден успех над Бетис

Валенсия успя да се затвърди в челното каре на Ла Лига, след като се наложи над гостуващия Бетис с 2:0. Двубоят не бе никак лесен за "прилепите", но в крайна сметка те успяха да си спечелят важни три точки и вече имат 53 пункта за 4-та позиция в класирането.

В 23-ата минута хубав далечен пас на Гонсало Гедеш доведе до атака на Валенсия, като топката стигна до Родриго, който добре се освободи и прати топката в мрежата. В 47-ата минута Симоне Дзадза се разписа за 2:0, след страхотна асистенция на Жофри Кондогбия.

В 50-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за изблъскване в гръб срещу Дзадза в пеналта, но съдията подмина ситуацията.

В 73-ата минута за втори път реферът не отсъди дузпа за Валенсия след очевидно нарушение срещу Карлос Солер в пеналта. В 75-ата минута пък гол на Бетис бе отменен заради фаул в атака срещу вратаря Нето.