Барса с грешна стъпка срещу Лас Палмас

Барселона се препъна в опита си да победи Лас Палмас в гостуването си на Канарските острови. Двата тима завършиха наравно - 1:1 в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Така каталунците изпуснаха нови ценни точки в битката за титлата само няколко дни преди дербито срещу преследвача Атлетико Мадрид. Голямата звезда на Барса Лионел Меси даде преднина на гостите в 21-ата минута. Аржентинецът стреля от фаул и с прекрасен шут заби кълбото във вратарския ъгъл - 0:1 и 599-ия си гол в своята професионална кариера.

Джонатан Кайери от дузпа обаче изравни в 48-ата минута, отсъдена за игра с ръка на  Люка Дин. Интересно е да се отбележи, че това е първа дузпа свирена срещу Барселона от 79 мача насам. За последно наказателен удар бе даден срещу каталунците през месец февруари - 2017 година в мача срещу Селта Виго. До края на срещата хората на Ернесто Валверде определено не показаха най-доброто, на което са способни и съответно не стигнаха до пълния комплект от три точки.