Севиля с успех срещу последния, Виляреал се издъни срещу Ейбар

Севиля надделя с 1:0 при визитата си на последния Малага в андалуски сблъсък от 26-ия кръг на Ла Лига. Тимът от “Ла Росаледа" записа пета поредна загуба за първенство и има общо 19 поражения. “Бяло-сините" са твърдо последни с 13 точки. С успеха си момчетата на Винченцо Монтела пък остават в зона “Европа", но далеч от първите четири места - 5-та позиция с 42 пункта.

Единственият гол падна след четвърт час игра, когато след страхотно отиграване на Дуран Нолито, топката стигна до Кореа, а последният  бе точен с диагонален удар покрай Роберто - 1:0. Домакините имаха претенции за дузпа в 28-ата минута за нарушение на Кореа срещу Съксес, но съдията реши да не посочва бялата точка. Гол на Бен Йедер пък бе отменен малко преди почивката.

В друг интересен мач от кръга -  Ейбар се наложи с 1:0 над Виляреал и се доближи на 3 точки от "Жълтата подводница". Нападателят Кике вкара единствения гол в 16-ата минута. След почивката Карлос Бака претендираше за дузпа, но такава не бе отсъдена.