Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 28.02.2018 г.
Час: 22:30
Съдия: Хавиер Естрада

Атлетико Мадрид се наложи с 5:2 при визитата си на Севиля в дербито от 25-ия кръг на Ла Лига. Двата тима изиграха много интересен мач, като в крайна сметка столичани се поздравиха с трите точки.

След половин час игра Диего Коща откри резултата, възползвайки се от шокираща грешка на Евер Банега, който загуби топката пред собственото си наказателно поле. В края на полувремето Антоан Гризман прати топката за втори път във вратата на Серхио Рико с прекрасен удар в горния десен ъгъл.

Малко след почивката Коща получи пас от Коке и преодоля Рико, който го повали. Гризман с лекота превърна дузпата в трети гол за "дюшекчиите". В 65-ата минута Коке вкара четвърти гол за своя тим, а в последните десет минути на мача паднаха още цели три гола.

Първо в 81-ата минута Гризман се разписа за 0:5. Пет минути след това Пабло Сарабия намали, а минута преди края Нолито вкара още едно попадение, с което направи загубата една идея по-малко позорна.

"Лос колочонерос" продължават да са на 2-ро място в класирането с 58 точки, като изостават със седем пункта от лидера Барселона.

Хименес и Савич по всяка вероятност ще пропуснат предстоящия двубой.

Леганес пък прекъсна серията от три последователни загуби в Ла Лига. В предишния кръг "лос пепинерос" направиха 0:0 у дома срещу борещия се за оцеляване състав на Лас Палмас. Със спечелената точка играчите на Асиер Гаритано имат 30 пункта и са на 13-ото място в подреждането.

За двубоя с Атлетико отсъстващи за Леганес са Шиманоски, Перес, Сиовас, Брашанац и Бовю.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Леганес 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!