Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля
Дата: 25.02.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Хуан Мартинес

Севиля продължава битката за място в Топ 4 на Ла Лига, колкото и трудна да изглежда към днешна дата. В предишния кръг андалусци се наложиха с 2:1 при визитата си на Лас Палмас. В 35-ата Пабло Сарабия проби отдясно и пробва удар по диагонала, а вратарят отклони топката, но тя се озова в краката на Бен Йедер, който от два метра нямаше как да сбърка - 0:1.

Пет минути след почивката Фран Васкес намери добре Пабло Сарабия, който бе точен с удар отблизо, удвоявайки аванс на своя тим. В 81-ата Лаюн фаулира Ален Халилович в наказателното поле, а Джонатан Калери превърна дузпата в гол, фиксирайки крайния резултат.

Така "рохибланкос" имат 39 точки и са на 5-ото място в подреждането, като към момента дистанцията до Топ 4 е седем пункта.

През седмицата Севиля направи 0:0 у дома срещу Манчестър Юнайтед в първи 1/8-финален двубой в Шампионската лига, като андалусци изиграха силен мач и продължават да таят надежди за продължаване напред.

За предстоящия двубой треньорът на южняците Винченцо Монтела няма да може да разчита на Корчия и Карол.

Атлетико Мадрид продължава да спазва дистанция от седем точки от лидера в Ла Лига Барселона. "Дюшекчиите" взеха труден, но важен успех с 2:0 при домакинството си на Атлетик Билбао. Срещата бе доста равностойна, като нулевото равенство бе до 67-ата минута.

Тогава звездата на домакините Антоан Гризман напредна до наказателното поле и даде добър пас към вдясно към непокрития Кевин Гамейро, който стреля в обратния ъгъл на вратаря за 1:0. Десет минути преди края на срещата Диего Коща реши всичко в мача. Испанският национал бе изведен сам срещу вратаря на Атлетик от Гамейро, напредна с топката и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Възпитаниците на Диего Симеоне са на 2-ото място и имат 55 пункта.

През седмицата Атлетико довърши започналото в Дания и елиминира тима на ФК Копенхаген на 1/16-финалите в Лига Европа след нов успех, само че този път с 1:0 у дома.

За тежката визита в Севиля аут са Савич и Ернандес.

Прогноза: Севиля - Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!