Реал се върна в тройката след успех над Леганес (видео)

Реал Мадрид се наложи с 3:1 при визитата си на Леганес в отложена среща от 16-ия кръг на Примера дивисион. Унай Бустинса вкара ранен гол за домакините, след като беше точен още в 6-ата минута. Тео Ернандес изрита топката в главата му и тя влетя в мрежата. Само пет по-късно Лукас Васкес изравни с хубав удар по диагонала.

В 29-ата Каземиро даде аванс на "Белия балет". Каземиро, Бензема и Васкес комбинираха, за да може бразилецът да направи 2:1 за своите. В последната минута Ковачич беше препънат в наказателното поле, а Рамос превърна отсъдената дузпа в гол за крайното 3:1 за гостите.

Столичани вече са трети в класирането на 7 точки от втория Атлетико Мадрид, а лидерът Барселона е с 14 пред шампионите.