Валверде: Равенството с Еспаньол е много важно за Барселона

Старши-треньорът на Барселона Ернесто Валверде сподели впечатленията си от мача с Еспаньол от 22-я кръг на Примера дивисион. Двубоят на "Корнеля ел Прат" завърши при резултат 1:1, като гостите се добраха до равенството едва в 82-та минута след точен удар на Жерар Пике.

"Добре се борехме и трябваше да изменим своята игра заради обстоятелствата (силен дъжд се изля над стадиона, а по терена се образуваха локви). Това равенство е много важно за отбора, защото всичко бе против нас.

Мислехме, че теренът ще е наред, но на почивката видяхме, че той даже става опасен. За това се наложи да играем с дълги подавания и да действаме стратегически, но в края вкара Пике.

"Меси? Имаме много мачове пред нас, затова предоставих отдих на Меси. Това бе съгласувано", заяви Валверде.