Барса обърна Алавес в последните минути (видео)

Барселона записа труден, но важен успех с 2:1 над гостуващия Алавес в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Джон Гуидети откри резултата в 23-ата минута. Меси сбърка пред дъгата на Алавес, защитата на домакините не успя да блокира Ибай Гомес, който асистира на Гуидети, а нападателят излезе сам срещу вратаря и успя да реализира - 0:1.

В заключителните минути каталунците стигнаха до обрата. В 72-ата Суарес изравни, но за изравнителното попадение с огромни заслуги бе Иниеста. Капитанът на Барса спечели доста терен, а след това центрира топката на далечната греда, където Луис Суарес стреля от въздуха за 1:1.

В 84-ата Лионел Меси направи 2:1, разписвайки се с прецизен удар от пряк свободен удар. Останаха обаче сериозни съмнения, че преди нарушението Алкасер е бил в положение на засада. В крайна сметка Барселона се поздрави с успеха.

Иначе трябва да се отбележи още, че новото попълнение Фелипе Коутиньо стартира за първи път като титуляр за каталунския тим.