Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 28.01.2018 г.
Час: 17:15
Съдия: Алфонсо Алварес

Атлетико Мадрид допусна грешка при домакинството си на новака Жирона в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Хората на Диего Симеоне стигнаха само до равенство - 1:1 и вече изостават на цели 11 точки от лидера Барселона, като по този начин до голяма степен интригата в първенството приключи.

Иначе "дюшекчиите" откриха резултата чрез Антоан Гризман, който бе точен в 34-ата минута. При тази ситуация Томас намери зад гърба на защитата Диего Коща, който изпревари вратаря с глава и подаде към Гризман, за когото остана по-лесното - да прати топката в мрежата.

След почивката столичани допуснаха изравняване. В 73-ата минута Порту бе точен за гостите и донесе точка за своя тим.

Атлетико продължава да е на второто място в класирането с 43 пункта. За предстоящия двубой аут за "лос колочонерос" са Луиш и Върсалко, а Диего Коща ще е до последно под въпрос.

Лошата седмицата на столичани продължи и в турнира за Купата на Краля, където тимът бе елиминиран от Севиля на 1/4-финалите след две поражение от андалуския клуб.

Валенсия допусна малко очаквана загуба при визитата си на аутсайдера Лас Палмас. "Прилепите" претърпяха поражение с 1:2 в среща от кръга на Ла Лига. Логичното се случи в 5-ата минута, когато Валенсия поведе в резултата. В 20-ата минута "лос амарийос" изравниха, след като Джонатан Кайери свали топката с гърди към Жонатан Виера и неговият изстрел не остави шанс на Нето. В 52-ата минута Габриел Паулища направи дузпата, от която домакините реализираха победния гол дело на Джонатан Кайери, който оформи крайния резултат в мача.

Така Лас Палмас пое глътка въздух и вече има 14 точки, но продължава да е в зоната на изпадащите, заемайки предпоследната 19-та позиция.

За визитата в столицата отсъстващи са Маседо, Сампер, Бигас и Момо.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Лас Палмас 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!