Реал с шокиращо отпадане от турнира за Купата на Краля

Реал Мадрид изненадващо отпадна от турнира за Купата на Краля. "Белия балет" допусна шокиращо поражение у дома с 1:2 от Леганес в мач реванш от 1/4-финалите на надпреварата. Столичани бяха спечелили с 1:0 преди седмица, но сега разочароваха феновете си и не успяха да отстранят своя съперник.

Хави Ерасо откри в 32-ата минута, наказвайки първо грешка на Ашраф Хакими и Начо Фернандес, както и такава на вратаря, който беше излязъл напред и с удар от 20 метра насочи топката към десния горен ъгъл - 0:1. Карим Бензема изравни в 47-ата минута, след като успя хубаво да копне кълбото над вратаря.

Попадение на Габриел в 55-ата минута осигури историческо класиране напред за скромния тим от едноименното мадридско предградие.