Севиля довърши Атлетико и отива на полуфиналите

а Севиля е първият полуфиналист в турнира за Купата на Краля. Това стана факт, след като андалусийци елиминираха Атлетико Мадрид в дербито от 1/4-финалите, постигайки втора победа, този път с 3:1 и така с общ резултат 5:2 продължава напред.

Серхио Ескудеро откри резултата след половин минута игра, а асистенцията бе на Пабло Сарабия. Страхотен гол на Антоан Гризман в 13-ата минута върна надеждите на "дюшекчиите". Французинът се разписа с удар от над 25 метра.

В 48-ата минута Севиля отново излезе напред в резултата. Това стана факт чрез дузпа, отсъдена за нарушение на Саул срещу Корея, а точен от бялата точка бе Евер Банега. Точка на спора сложи Пабло Сарабия в 79-ата минута, фиксирайки крайния резултат в този мач.