Последният в класирането удари по амбициите на Валенсия

Валенсия допусна малко очаквана загуба при визитата си на аутсайдера Лас Палмас. "Прилепите" претърпяха поражение с 1:2 в среща от кръга на Ла Лига, като по този начин хората на Марселино не успяха да се изравнят по точки с втория Атлетико Мадрид.

Логичното се случи в 5-ата минута, когато Валенсия поведе в резултата. Начо Хил центрира от корнер и Санти Мина с глава простреля Леандро Чичизола. В 20-ата минута домакините изравниха, след като Джонатан Кайери свали топката с гърди към Жонатан Виера и неговият изстрел не остави шанс на Нето.

В 52-ата минута Габриел Паулища направи дузпата, от която домакините реализираха победния гол, но си позволи да обижда рефера Хосе Мунуера и логично бе изгонен. Иначе наказателния удар бе изпълнен от Джонатан Кайери, който оформи крайния резултат в мача.

В края на двубоя червен картон получи и другият централен защитник на Валенсия - Рубен Везо.