Жълтата подводница избута Реал от четвъртото място

Виляреал се наложи с 2:1 при домакинството си на Леванте в среща от кръга на Ла Лига. В 26-ата минута Ману Тригерос се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Саму Кастийехо. В последния четвърт час на полувремето валенсианци установиха контрол върху топката.

В началото на второто полувреме Кастийехо нацели греда. В 50-ата "Жълтата подводница" удвои аванса си. Това след скоростна акция по десния фланг, като Енес Юнал спринтира отдясно и центрира към далечната греда, където Черишев се разписа отблизо. В добавеното време Роджър Марти се разписа почетно от дузпа, но веднага след това прозвуча последния съдийски сигнал и гостите нямаха шанс да стигнат до нещо повече.

Виляреал измести Реал Мадрид от четвъртата позиция. "Белите" имат 32 точки, а с две повече е "Жълтата подводница".