Този път Барса разпиля Селта и продължава напред за Купата

Барселона направи нова крачка към спечелването на рекордна четвърта поредна Купа на Краля. Каталунците се поздравиха с категорична победа - 5:0 над Селта в мач реванш от 1/8-финалите. Първата среща на "Балаидос" беше завършила 1:1, но този път интригата не бе на лице.

Още през първото полувреме Барса си подпечата успеха. Голямата звезда Лионел Меси изигра поредния си отличен мач, като за по-малко от половин час се отличи с две попадения (13 и 15), а малко след това се отчете със страхотна асистенция при гола на Жорди Алба (28). До почивката падна още едно попадение и то бе дело на Луис Суарес, който бе точен след малко повече от половин час игра.

През второто полувреме логичното се случи, като Меси и Андрес Иниеста получиха почивка и напуснаха терена и така темпото на игра спадна. По всичко изглеждаше, че нов гол няма да падне, но в самия край Иван Ракитич също успя да се разпише и по този начин да оформи крайния резултат в 87-ата минута.