Барса стигна само до равенство срещу Селта (видео)

Барселона стигна само до 1:1 при визитата си на Селта в първи мач от 1/8-финалите за Купата на Краля. Все пак трябва да се отбележи, че каталунците играха на "Балаидос" без голяма част от титулярите си.

Хосе Арнаис откри резултата в 15-ата минута, а асистенцията бе на  Андре Гомеш.  Пионе Систо изравни (31), като това се оказа и последен гол в срещата. Малко преди изравнителното попадение Аспас нацели гредата, след което атаката продължи и се стигна до изравняването на резултата.

След почивката гостите бяха по-активни, но направиха доста пропуски, като при един от тях Серхио Бускетс нацели греда. Трябва да се отбележи още, че в 72-ата минута в игра за "каталунците" се появи рекордната покупка Усман Дембеле, който дълго време лекува травма.

В самия край на мача Сержи Роберто също нацели греда. Реваншът е след седмица на "Камп Ноу".