Атлетико мачка за Купата, Диего Коща се завърна с гол

Атлетико Мадрид се наложи с впечатляващото 4:0 при визитата си на третодивизионния Леида в първа среща от осминафиналите за Купата на Краля. Голямата новина бе факт - Диего Коща се завърна с фланелката на мадридчани. Бразилецът с испански паспорт имаше нужда само от 5 минути, за да се разпише. Той се появи като резерва в 64-ата минута и малко след това направи резултата класически.

Иначе в 33-ата минута Диего Годин отбеляза първия гол за отбора през новата година. Защитникът бе точен след центриране на Ферейра Караско и с глава насочи топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 37-ата минута Фернандо Торес завърши хубава атака на гостите за 2:0. Все пак останаха сериозни съмнения за засада в момента на паса на Кевин Гамейро към Торес. Все пак попадението бе зачетено. Гризман оформи крайния резултат в самия край на мача.