Стадион: "RCDE", Барселона
Дата: 22.12.2017 г.
Час: 22:30
Съдия: Марио Мелеро

След двете поредни загуби в Примера, тимът на Еспаньол бе много близо до това да постигне пети успех на сметката си до момента, но каталунците рухнаха в последните 10 минути при гостуването си на последния Лас Палмас. Възпитаниците на Кике Санчес Флорес имах добра преднина от два гола, но в крайна сметка двубоят на Канарските острови завърши наравно - 2:2. Така "папагалчетата" добавиха само една точка към актива си, който преди предстоящия тежък двубой възлиза на 17, а Еспаньол е на 5 пункта от опасната зона, като заема 16-та позиция.

Единственият отсъстващ за домакините е наказаният Санчес.

Атлетико Мадрид отново спечели с познат резултат - 1:0. Този път "дюшекчиите" се наложиха с минимален успех над състава на Алавес. Единственият гол вкара Фернандо Торес в 74-ата минута, когато завърши с воле центрирана топка от Върсалко.

Така възпитаниците на Диего Симеоне остават непобедени от началото на сезона и имат 10 успеха, като половината от тях са с резултат 1:0. Иначе, "лос колочонерос" вече са на 2-ро място в класирането, измествайки Валенсия, а столичани имат 36 точки и са на 6 от лидера Барселона.

Хименес е под въпрос за настоящия двубой, а това е и последният мач, в който Ел Чоло няма да може да разчита на завърналия се от Челси Диего Коща.

Прогноза: Еспаньол - Атлетико Мадрид 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!