Барса вкара още пет на Мурсия и продължава напред за Купата (видео)

Барселона спечели, без затруднения, домакинството си на Мурсия в 1/16-финален мач-реванш за Купата на краля. Двубоят на "Камп Ноу" завърши с категоричен успех за домакините с 5:0. В предходния сблъсък между двата тима каталунците реализираха три безответни попадения и така продължават напред с общ резултат - 8:0 от двете срещи.

Тази вечер се разписаха петима различни голмайстори. Пако Алкасер даде аванс на каталунците в 16-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. Тогава точни бяха Жерард Пике (56), Алейш Видал (60), Денис Суарес (73) и Арнаис (79).

Трябва да се отбележи, че Ернесто Валверде очаквано даде шанс за изява на резерви и играчи, които по-рядко попадат в състава. Играчите не го разочароваха, като те можеха да се поздравят и с по-категоричен успех, но на няколко пъти нямаха късмет при завършващия удар.