Барса с разгромен успех в каталунското дерби

Барселона се наложи над Еспаньол с 5:0 в каталунското дерби от третия кръг на Примера дивисион. Барса бе по-добрият тим тази вече на "Камп Ноу" и напълно заслужено се поздрави с успех.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута, макар да останаха сериозни съмнения, че авторът на гола Лионел Меси е бил в засада при подаването на Иван Ракитич. В 35-ата минута Меси вкара и втория си гол в мача, след като се разписа от трудна позиция, а асистенцията бе на Жорди Алба.

В 67-ата минута аржентинецът оформи своя хеттрик, а пет минути преди края Жерар Пике направи резултата 4:0, след като се разписа с глава след ъглов удар. До края на срещата имаше време и за Луис Суарес да запише името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат в срещата.