Барса обяви бонусите при трансфера на Дембеле
Н. Гавазов
Ръководството на Барселона назова сумата на бонусите, които Борусия Дортмунд може да получи за трансфера на Усман Дембеле. По-рано каталунците съобщиха, че стойността на трансфера е за 105 милиона евро. В хода на официалната презентация на 20-годишния футболист президентът на Барселона Хосеп Мария Бартомеу съобщи, че немският клуб може да получи още 40 милиона евро, но това зависи от успехите на играча и на новия му отбор.
"Усман е играч, когото следяхме от няколко сезона. Постигнахме съглашение за трансфер за 105 милиона евро плюс 40 милиона евро под формата на бонуси, но това ще зависи наполовина от представянето на играча и наполовина от представянето на отбора", заяви Бартомеу.
Напомняме, че Усман подписа петгодишен договор с Барселона, а стойността на опцията за откупване е в размер на 400 милиона евро.
Сподели
