Барса вкара два за втората си победа в първенството (видео)

Барселона записа втора победа в Примера. Днес каталунците стигнаха до успех с 2:0 при визитата си на Алавес в среща от втория кръг на Ла Лига. Голямата звезда на Барса Лионел Меси изпусна дузпа преди почивката (39), но през второто полувреме успя да вкара два гола (55 и 66) и да донесе трите точки на тима си.

В 39-ата минута Лео не успя да се разпише от бялата точка, а наказателният удар бе отсъден за нарушение на Родриго Ели срещу Пике. В 55-ата минута Алба подаде към Меси в наказателното поле, аржентинецът стреля през краката на Алексис Руано, като кълбото се отклони от защитника, за да залъже вратаря - 0:1. Това беше гол номер 350 за Ла Пулга в испанското първенство.

В 66-ата Меси шутира без забавяне в левия долен ъгъл от около 13 метра, оформяйки крайното 0:2. Иначе извън групата за Барса очаквано остана новото рекордно попълнение Усман Дембеле.