Дюшекчиите се наложиха над Валядолид (видео)

.

В среща от 36-ят кръг на испанската Примера дивисион Атлетико Мадрид се наложи с 3:1 над гостуващия Виляреал преди близо 30 хиляди зрители на Висенте Калдерон. Първото полувреме започна равностойно, като първоначално двата тима се защитаваха и не предприемаха опасни дейстие. С течение на времето обаче домакините поеха инициативата в срещата. Така в края на първата част те откриха резултата. След пробив на Хосе Мануел Хурадо топката беше изчистена от защитит на гостите, след което последва изпълнение на ъглов удар, при който най-добре успя да се ориентира Хуанито. Той стреля точно с десния крак от много близко разстояние, извеждайки Атлетико напред в резултата.

През началото на втората част играта отново се изравни като с пропуски се записаха Манучо и Диего Форлан. В 67-та минута обаче при добра атака на домакините, кълбото достигна палача на Ливърпул - Диего Форлан, който хитро подаде на съотборника си Хосе Мануел Хурадо, който с точен шут от центъра на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Валядолид, удвоявайки преднина на Дюшекчиите. Осем минути по-късно Диего Форлан направи резултата класическо в полза на домакините, след като засече топката при центриране от корнер. В 78-та минута Джонатан Сесма върна едно попадение в полза на гостите оформяйки крайното 3:1.