Севиля се изкачи с позиция преди мача на Майорка (видео)

.

Севиля успя да се изкачи с една позиция нагоре и вече заема четвъртата позиция в класирането, след като днес победи като гост Расинг Сантандер с 4:1. Срещата провела се на "Естадио Ел Сардинеро" беше част от 36-ят кръг на испанската Примера дивисион. Неочаквано нервозните поведоха още в 2-та минута на двубоя благодарение на Алваро Негредо Санчес, който отправи точен удар с левия си крак от центъра на наказателното поле за 0:1. След попадението Расинг се опитаха да се върнат в срещата, но надеждите им бяха попарени в 21-та минута, когато Севиля получиха правото да изплънят дузпа заради фаул на Насиеф Морис в наказателното поле. Фредерик Кануте застана зад топката и удвои преднината на гостите. До края на полувремето гостите можеха да стигнат до трети гол, но им липсваше доза късмет.

Това обаче стана факт в първата минута на втората част, когато след пробив на Диего Капел, кълбото достигна до Хесус Навас, който засече с глава от центъра на наказателното поле, изпаращайки топакта в долния десен ъгъл на противниковата врата за класическото 0:3. Две минути по-късно Диего Капел реши всичко в срещата, след като стреля точно от далечно разстояние за 0:4. След гола Севиля значително намалиха темпото, което позволи на домакините да се задържат по-продължително в тяхната част. В 61-та минута Расинг успяха да върнат едно попадание след пробив на Иван Боладо, който попаде към съотборника си Мохамед Тчите, който се разписа за 1:4. В 78-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Насиеф Морис получи втория си жълт картон в двубоя заради грубо нарушние срещу противников играч. Минута преди края Алваро Негрода записа за втора път името си в листата с голмайсторите на Севиля за този мач. Той получи пас от съотборника си Лоло, след което шутира от лявата част на наказателното поле за крайното 1:5.