Атлетико Мадрид се изложи срещу Севиля (видео)

.

Севиля победи Атлетико Мадрид с 3:1 в среща от 35-ят кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят беше наблюдаван от близо 45 хиляди зрители, които бяха дошли на "Естадио Рамон Санчес Писхуан" да подкрепят любимия си тим. Домакините поведоха още в 5-та минута на мача, следкато Федерико Фацио подаде с глава към Луйс Фабиано, който засече с десния си крак от близо 6 метра за 1:0. Само три минути бяха нужни на Атлетико да се върна в мача. Те успяха да изравнят благодарение на Тиаго, който получи от съотборника си Начо Камачо, след разбъркване в наказателното поле.

До 13-та минута зрителите на "Естадио Рамон Санчес Писхуан" станаха свидели на три гола. Третото попадение беше дело на Алваро Негредо от домакините, който отново върна преднината на Севиля, след като получи правото да изпълни дупза заради нарупение на Серхио Агуеро в наказателното поле. Пет минути преди края на първото полувреме домакините вече поведоха с два гола преднина. Точен за тях беше отново Алваро Негродо, който отново се разписа от дузпа.