Барса взе своето срещу Сосиедад

Барселона спечели домакинството си на Реал Сосиедад с 3:2 в двубой от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. Интересното е, че всички пет попадения бяха реализирани през първите 45 минути.

Само в рамките на 20 минути - между 16-ата и 36-ата - Лионел Меси вкара два бързи откриващи гола, с които даде солиден аванс на състава си. Три минути преди почивката Иниго Мартинес върна едно попадение, разписвайки се за 2:1. Минута и половина след това Пако вкара за 3:1, а в продължението на първата част Шаби Прието отново намали, като това се оказа и крайния резултат в срещата.

След почивката Барса имаше превъзходство, но така и не стигна до още един гол. В крайна сметка Барселона успя да намали предимството на Реал Мадрид в класирането отново на само 3 точки. "Кралете" обаче са и с мач по-малко от своите опоненти.