Севиля остава пети след драма срещу Хетафе

.

Отборът на Севиля загуби драматично с 4:3 гостуването си на Хетафе и 4 кръга преди края остава на 2 точки зад 4-тия Майорка, който засега е стъпил на последната позиция даваща право на участие в Шампионската лига. Мачът в мадридското предградие премина през куп обрати, като в крайна сметка домакините се поздравиха с успеха.

Хетафе поведе в 17-ата минута с гол на Гонсалес, но в 33-ата и 38-ата Луиш Фабиано и Фреди Кануте обърнаха нещата в полза на Севиля. В 58-ата минута Леон направи 2:2, но само три по-късно с втория си гол в мача Кануте върна аванса на андалусийци. Драмата бе пълна в последният четвърт час, когато Ману изравни, а Парехо от дузпа в самия край донесе победата за Хетафе. Малко преди победния гол Кануте бе изгонен.