Стадион: "Ла Росаледа", Малага
Дата: 01.04.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Даниел Трухийо

След тежката серия от четири поредни загуби съставът на Малага записа пети пореден двубой без победа. Този път южняците поне успяха да не загубят и извъртяха нулево реми при гостуването си на дебютанта в Ла Лига Леганес. В момента андалусци се намират на 15-то място в класирането с 27 точки, като преди кръга опасната зона е на дистанция от 6 пункта. За настоящия двубой наставникът на Малага Мичел няма да може да разчита на Кузманович, Коне, Диас и Рецио.

Атлетико Мадрид записа успех с 3:1 над гостуващия Севиля в среща от 28-я кръг на Примера Дивисион. Диего Годин даде аванс на своя тим в 37-ата минута. Той бе точен с глава, възползвайки се от подаване на Антоан Гризман от свободен удар, което изненада гостите. След почивката Антоан Гризман (61) и Коке (77) също се разписаха за радост на публиката на "Висенте Калдерон". По този начин "дюшекчиите"се доближиха на две точки от третия Севиля, като в момента хората на Диеог Симеоне продължават да са 4-ти с актив от 55 пункта. За гостуването край Коста дел Сол с травми за столичани са Фернандес, Тиаго и Върсалко, а Караско е наказан.

Атлетико по традиция играе трудно като гост на Малага. В последните си пет шампионатни срещи "лос колочонерос" си тръгнаха само един път с пълния комплект точки от "Ла Росаледа", а три от двубоите не излъчиха победител. Малага също спечели в един от случаите.

Прогноза: Малага - Атлетико Мадрид 1:2