Шокираща загуба за Барса при визитата си на Ла Коруня (видео)

Барселона загуби с 1:2 при гостуването си на Депортиво Ла Коруня в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион. Поражението бе доста неочаквано и само четири дни след триумфалната победа над ПСЖ в Шампионската лига. Днес тимът на Луис Енрике изигра един доста слаб мач и напълно заслужено не спечели нищо на "Риасор".

Хоселу откри резултата в 40-ата минута, наказвайки грешка на вратаря и защитата на каталунците. След изпълнение на корнер - Масчерано не успя да изчисти, а Тер Стеген не успя да улови и изпусна топката, а дебнещият Хоселу успя да реализира отблизо за 1:0. Минута след почивката Луис Суарес изравни. Денис Суарес центрира отдясно, защитник на домакините изпревари Пике, но се получи нещо като асистенция към Луис Суарес, който шутира силно към близкия ъгъл - 1:1.

В 74-ата Алехандро Арибас нямаше късмет, след като нацели гредата при удар с глава след корнер. Веднага след това Алекс Бергантиньос донесе успеха на "синьо-белите". Домакините изпълниха нов корнер, като този път Алекс Бергантиньос отбеляза с глава, а реферът зачете попадението, макар гостите да искаха нарушение в нападение срещу Жорди Алба. До края на мача всичко по-интересно бе пред вратата на домакините, но в крайна сметка Барса така  и не успя да стигне поне до точката днес.