Алавес взе поне точка от Севиля

Алaвес и Севиля не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 в срещa от 26-ия кръг на Ла Лига. Така бе прекъсната победната серия на Севиля от три последователни успеха в шампионата. По всичко изглеждаше, че гостите ще успеят и в този мач, тъй като започнаха добре и поведоха чрез Висам Бен Йедер.

В 23-ата минута Пабло Сарабия пусна наляво към Бен Йедер, който нахлу в наказателното поле и с хубав диагонален удар откри за 1:0.

Александър Катай обаче изравни за Алавес. В 75-ата минута - при центриране отдясно - Катай успя да се разпише и да донесе точка на своя тим - 1:1.

До края на мача Алавес имаше шансове да направи и обрат, но без успех. В 84-ата минута Дейверсон нацели напречната греда. Три минути след това същият играч излезе на чиста позиция, но Серхио Рико отрази удара му.

След ремито Севиля е трети с 56 точки, а Алавес е 11-и с 34 пункта.