Виляреал взе своето срещу Еспаньол (видео)

Виляреал записаха важен успех в битката за място в Европа през следващия сезон. Тази вечер "Жълтата подводница" записа успех с 2:0 на "Ел Мадригал" над гостуващия Еспаньол.

Каталунците се пропукаха по един в края на двете полувремена. Роберто Сориано откри резултата преди почивката и даде преднина на домакините. Тогава се стигна до разбъркване в наказателното поле на Еспаньол, при което Марио Гаспар намери във вратарското поле Роберто Сориано, за когото остана лесната част - да се разпише на празна врата за 1:0.

Десет минути преди края на мача Тригерос стреля, но Лопес спаси. При добавката топката стигна до Бакамбу, който стреля в ъгъла на вратаря и топката се озова във вратата за крайното 2:0.

"Подводницата" вече има 45 точки в актива си на шестата позиция, с една по-малко от Атлетико Мадрид. Еспаньол е на деветата позиция с 36 точки.