Реал с рутинна победа срещу Ейбар (видео)

Реал Мадрид записа категоричен успех с 4:1 при визитата си на Ейбар в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Столичани бяха по-добрият отбор днес и напълно заслужено стигнаха до успеха. "Белия балет" стигна до трите точки още през първото полувреме, когато реализираха три попадения чрез Карим Бензема (14 и 25) и Хамес Родригес (30).

При първия гол Бензема опита удар по земя, след който Йоел Родригес изби топката, но тя отново попадна в краката на французина, който отблизо реализира - 0:1. В 25-ата минута Хамес центрира към далечната греда, където Бензема необезпокояван просто протегна крак на четири метра от вратата - 0:2. В 30-ата минута пък ролите се размениха - Бензема асистира, като центрира отдясно, където Хамес засече с шпагат по диагонала - 0:3.

След точно час игра Марко Асенсио покачи аванса на своя тим. Той бе точен при добавка, като преди него Хамес нацели гредата. Рубен Пеня вкара за баските в 72-ата минута, след асистенция на Капа. С успеха световният клубен шампион се върна на върха в класирането преди мача на Барселона срещу Селта.