Барса с погром над Хихон (видео)

Барселона продължи победната си серия в Примера дивисион. Каталунците се наложиха с 6:1 срещу Спортинг Хихон и поне временно излязоха начело в класирането. Барса събраха 57 точки и водят с две пред Реал, но "белите" са с два мача по-малко, като тази вечер посрещат Лас Палмас.

Барселона нямаше проблеми и стигна до убедителната победа. В 27-ата минута резултатът вече беше 3:1. В деветата минута Меси беше изведен зад защитата и с глава прехвърли вратаря. Две по-късно Луис Суарес излъга вратаря и пусна топката към вратата, а Родригес в опита да я изчисти си вкара автогол.

Спортинг намали в 21-ата минута, когато Кастро отблизо се възползва на празна врата, след като преди това негов съотборник нацели гредата. Малко след това Луис Суарес вкара от воле след грешка на бранител, неуспял да изчисти добре топката.

В 49-ата минута Меси отне топката и я сервира на дузпата, откъдето Пако завъртя кълбото в левия ъгъл на вратаря - 4:1. Десет минути по-късно Лео копна топката над стената от 19-метров фал, а тя кацна точно върху дясната сглобка. В 65-ата минута  Неймар реализира пети гол за своя отбор след технично изпълнение от пряк свободен удар.

В 87-ата Ракитич и Сержи Роберто направиха двойно подаване и хърватинът реализира със страховит удар от малък ъгъл, който не остави шансове на вратаря - 6:1.