Виляреал си повдигна самочувствието след бой над последния в класирането (видео)

Виляреал се наложи с 4:1 при визитата си на Осасуна в среща от междинния 25-и кръг на Примера дивисион. След само 120 секунди игра Роберто Сориано откри резултата. В 27-ата минута Роберто Солдадо удвои преднината на Виляреал, след като се разписа от дузпа.

В 64-ата минута домакините намалиха до 1:2 след точно изпълнен наказателен удар от Роберто Торес. Само десетина минути по-късно интригата приключи, защото резервата Рафаел Сантос Боре (74' и 78') набързо гарантира крайния триумф на гостите. В последните секунди гредата спаси Осасуна от още един гол след удар на Жонатан дос Сантос.

"Жълтата подводница" заема шесто място, а Осасуна е твърдо последен със само 1 победа и на 9 точки от първия тим над чертата, като изпадането е въпрос на време.