Валенсия почва да набира скорост - прилепите с нови три точки

Валенсия спечели с минималното 1:0 при домакинството си на Леганес в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „прилепите“ записаха трета победа в последните четири мача.

Играчите на Воро Гонсалес поведоха в резултата в 29-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле - Мангала стреля с глава, но Ерерин успя да се намеси и да избие топката, която рикошира в левия стълб на вратата му. Отбитата топка се върна в Мангала, който отблизо я довкара във вратата - 1:0.

До края пред "прилепите" се откриха нови възможности за гол, но лош късмет и добрите изяви на страна на Леганес оставиха резултата непроменен. Леганес завърши мача с човек по-малко, след като Алберто Мартин бе изгонен за втори жълт картон в 81-та минута.

След този успех Валенсия е 12-ти с 29 точки, докато Леганес е 16-ти с 21 пункта.