Късен гол на Меси донесе победата на Барса срещу Атлетико (видео)

Барселона се качи на лидерската позиция в Ла Лига. Днес каталунците постигнаха  важна победа с 2:1 като гост на Атлетико Мадрид в дербито от 24-ия кръг на испанското първенство.

Късен гол на Лионел Меси в 86-ата минута донесе успеха на "синьо-червените" на "Висенте Калдерон". Иначе първата част остана без попадения, а резултатът бе открит след малко повече от час игра, когато Рафиня Алкантара (64) успя да се разпише. Луис Суарес задържа топката, при опита му за удар тя отскочи от защитник и попадна на крака на Рафиня, който насочи ниско по диагонала за 0:1.

В 70-ата минута Диего Годин отбеляза с глава на първа греда, засичайки центриране на Коке от фаул - 1:1. В 86-та минута Лео Меси спаси трите точки за каталунците. След поредното разбъркване в наказателното поле на домакините - Лео стреля, но ударът му бе блокиран от Стефан Савич. Аржентинецът отново стигна до топката и този път не сгреши - 2:1.

С победата Барса изпревари с две точки Реал Мадрид, но "белите" имат два мача по-малко.