Селта изхвърли Реал Мадрид от турнира за Купата на Краля

Селта и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 2:2 в среща реванш от 1/4-финалите за Купата на Краля. "Небесносините" се класират напред, благодарение на аванса си от 2:1 след победата на "Сантиаго Бернабеу" в първата среща.

Данило си отбеляза автогол в 44-ата минута. Гуидети стреля от точката на дузпата, а Кико Касийя успя да спаси удара на нападателя, но топката отскочи и се удари в крака на Данило и след рикошет влетя в мрежата за автогол.

Кристиано изравни с прекрасен удар от пряк свободен удар в 62-ата. В 85-ата Дани Вас окончателно уби интригата. Халфът прати топката в долния ляв ъгъл на Касийя след страхотен удар от над 15 метра - 2:1. В 90-ата минута Лукас Васкес вкара с глава след корнер, но за повече голове нямаше време.