Дузпа носи победата на Барса срещу Сосиедад (видео)

Барселона се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Реал Сосиедад в първи мач от 1/4-финалите за Купата на Краля. Неймар откри резултата в 21-ата минута от дузпа. Бразилецът сам си изработи наказателния удар, след като бе фаулиран от Ариц Елустондо в наказателното поле.

В 50-ата минута Неймар бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, но си спря силно топката и изгуби контрола върху нея. Три минути след това имаше претенции за игра с ръка от страна на футболист на гостите, но реферът не посочи бялата точка. В 63-ата пред домакините се откри страхотен шанс за гол. Юри Берчиче стреля ниско, топката мина на сантиметри от гредата, а освен това и Оярсабал не успя да засече в мрежата. Все пак до нов гол така и не се стигна и така каталунците стигнаха до успеха.