Барса вкара само пет на Лас Палмас

Барселона се наложи над Лас Палмас с категоричното 5:0 в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. Каталунците бяха по-добрият тим и за момент не оставиха съмнение в това. Бяха необходими 14 минути, за да бъде открит резултата. Меси изведе Гомеш отдясно, а той подаде по земя към Луис Суарес. Последният стреля веднага от десет метра и прати кълбото в близкия ъгъл - 1:0.

След почивката паднаха всички останали попадения. Лео Меси удвои в 52-ата минута с удар близо. В 57-ата Суарес направи резултата класически, реализирайки красиво попадение, след като завъртя топката в далечния долен ъгъл с удар от над 15 метра. Две минути по-късно Арда Туран също се разписа. При тази ситуация Суарес изскочи сам срещу вратаря, Варас изби, но при добавката Арда бе точен - 4:0.

В 80-ата точен Алейш Видал оформи крайния резултат, след асистенция на Алкасер. Каталунският тим временно се доближи на две точки от Реал Мадрид, които обаче тепърва ще играят двубоя си от този кръг.