Сосиедад изхвърли Жълтата подводница от турнира за Купата на Краля

Реал Сосиедад стигна до важно равенство - 1:1 при визитата си на Виляреал във втори мач от 1/8-финалите за Купата на Краля. Преди седмица баските спечелиха с 3:1 и благодарение на това продължават напред в турнира.

Тази вечер на "Естадио де ла Серамика" Микел Оярсабал даде аванс на сансебастианци с попадение след четвърт час игра. Йосеба Салдуа центрира, а Микел Оярсабал овладя и насочи в левия ъгъл на Серхио Асенхо за 1:0. В следващата атака реферът сбърка и не зачете гол на Саму Кастийехо.

Роберто Сориано изравни в 45-ата минута. Първо Никола Сансоне удари греда след изпълнение на пряк свободен удар, но при добавката Роберто Сориано нямаше как да сгреши - 1:1.

След почивката до гол не се стигна, а в 88-ата Сансоне беше изгонен с директен червен картон след грубо нарушение срещу съперник.