Стадион: "Мунисипал де Ипуруа", Ейбар
Дата: 07.01.2017г.
Час: 17:15
Съдия: Хесус Хил

Съставът на Ейбар приключи 2016 г. с две поредни равенства. Баските не успя да победят в последния си мач от Примера абсолютния дебютант в испанския елит Леганес, а мачът в покрайнините на Мадрид завърши 1:1. Така отборът на Хосе Мендилбар добави само точка на сметката си и към момента тимът от едноименния град е с общо 23 пункта, заемайки 8-ма позиция. Отсъстващи за настоящия двубой за домакините са Рамис и Кике.

Отборът на Атлетико Мадрид се върна на победния път в последния си шампионатен мач за отминалата календарна година с минимална победа с 1:0 над гостуващия Лас Палмас. В герой за "дюшекчиите" се превърна Саул, който реализира красив гол в 59-ата минута. С новите три точки Атлети е само на точка зад четвъртия Виляреал, но столичани са на 6-та позиция с 28 точки. Двата отбора започнаха отново един срещу друг и настоящата 2017 г. Този път срещата помежду им бе първи сблъсък от турнира за Купата на Краля, а Атлетико почти обезсмисли реванша в Мадрид след победа с 2:0. Контузени за селекцията на Диего Симеоне преди визитата в Ейбар са Облак и Фернандес, а Караско и Тиаго са под въпрос.

Прогноза: Ейбар - Атлетико Мадрид 0:2