Класика за Севиля срещу Селта (видео)

Севиля победи като гост Селта с класическото 3:0 в мач от 15-я кръг на Примера дивисион. С хеттрик се отчете Висенте Ибора, който се разписа в 51-ата и 84-ата минута, а третият гол падна от дузпа в добавеното време на срещата.

През първата част положения имаше и пред двете врати, като гостите удариха греда в 28-ата минута, когато Стивън Н'зонзи излезе на добра позиция и стреля, но нямаше късмет да се разпише.

Така се стигна до 51-ата минута, когато Висенте Ибора откри резултата след удар с глава. В 84-ата Витоло асистира на Ибора, който покачи на 2:0. Във втората минута на добавеното време Висенте Ибора оформи хеттрика си с попадение от дузпа.

Севиля е на трета позиция във временното класиране с 30 точки в актива си и само на една от втория Барселона. Тимът на Селта пък е 11-и с 21 точки до момента, колкото имат Лас Палмас и Малага.