Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 03.12.2016 г.
Час: 21:45
Съдия: Хайме Латре

Напълно очаквано отборът на Атлетико Мадрид се справи с лекота с 3:0 като гост срещу новака Осасуна в мач от последния 13-ти кръг на испанската Примера Дивисион. Победата за столичани бе изкована в края на първата част, когато в рамките на две минути Диего Годин (36') и Кевин Гамейро (37') обезсмислиха мача, а в самия край на двубоя Яник Ферейра Караско оформи крайния резултат. По този начин селекцията на Диего Симеоне се съвзе след двете поредни загуби в Ла Лига и се изкачи на 4-ото място в класирането с актив от 24 точки. Черчи и Фернандес продължават да са в лазарета на "дюшекчиите", а Фернадо Торес е под въпрос.

Еспаньол постигна втора поредна победа, след като в последния си мач от елитната дивизия каталунците се наложиха с класическото 3:0 над новака Леганес. Така "папагалчетата" не познават вкуса на загубата вече в седем последователни срещи, в които записаха три успеха и четири ремита. Възпитаниците на Кике Санчес Флорес вече имат 18 точки и са на 12-ото място в подреждането. За тежкото гостуване в столицата няма отсъстващи футболисти за клуба от Барселона.

Атлетико Мадрид е в серия от пет поредни домакински победи над Еспаньол на ниво Примера Дивисон. За последно "папагалчетата" не загубиха в тази част на столицата през сезон 2010/11, когато надиграха "дюшекчиите" с 3:2.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Еспаньол 2:1