Два ранни гола носят успеха на Алавес срещу Виляреал (видео)

Алавес записа престижен успех като гост на Виляреал, надделявайки с 2:0 на "Ел Мадригал" в среща от кръга на Ла Лига. Гостите решиха всичко още в самото начало на срещата. В 8-та минута резултатът бе открит след една страхотна атака, при която Дейверсон стреля с глава, но в гредата. Топката се отклони към непокрития в наказателното поле Гомес Перес Ибаи и той бе точен - 1:0.

Натискът на гостите продължи и в 14-та минута Тео Ернандес нацели гредата. Три минути след това Виктор Камараса наказа грешка в защитата на "Жълтата подводница" и сам срещу вратаря нямаше проблем да направи 2:0.

Така вече гостите събраха 16 в актива си и изплуваха далеч от опасната зона. Виляреал пък си остава четвърти с 22 точки, но може да бъде изместен от там.