Реал се справи със Спортинг Хихон (видео)

Реал Мадрид стигна трудна домакинска победа с 2:1 над аутсайдера Спортинг Хихон в двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион. Кристиано Роналдо направи силен мач и реализира два гола (5 - дузпа и 18), а Карлос Кармона се разписа в 35-ата минута. В 78-ата Дуйе Чоп изпусна дузпа за гостите.

Още в началото на мача Лукас Васкес си изработи дузпа, която Кристиано Роналдо превърна в гол - 1:0. В 18-ата Начо Фернандес центрира отляво, а CR7 реализира с летящ плонж. В 20-ата Серхио Рамос стреля с ножица, топката се отклони от Начо и удари греда и попадна у левия бек, който при добавката я довкара в мрежата, но реферът не зачете попадението заради засада.

В 35-ата минута се стигна до една грешка на Лука Модрич, която позволи на Исма Лопес да центрира отляво, а Кармона отбеляза с външно фалциране към далечния ъгъл - 2:1.

С успеха тимът на Зинедин Зидан временно увеличи преднината си на върха на цели седем точки, докато гостите продължават борбата си за спасение.