Стадион: "Аноета", Сан Себастиан
Дата: 05.11.2016г.
Час: 17:15
Съдия: Алварес Искиердо

Добрата серия на Реал Сосиедад продължава. В предишния кръг баските постигнаха втора поредна победа и общо четвърта за последните си шест срещи в Примера. Този път възпитаниците на Еусебио Сакристан се наложиха с 2:0 като гости на новака Леганес. След този успех северняците събраха 16 точки и успяха да се придвижат до 6-ото място в класирането. Проблемите пред баските преди важния двубой с Атлетико са свързани с отсъствието на Бергара, и Берчиче, а под въпрос са Салдуа, Гранеро и Агирече.

Отборът на Атлетико Мадрид постигна очакван успех с 4:2 над гостуващия Малага в среща от предишния 10-ти кръг на испанското първенство. Точни за успеха на столичани бяха Яник Ферейра Караско и Кевин Гамейро, които зарадваха публиката на "Висенте Калдерон" с по два гола. С победата "лос колчонерос" запазиха заеманата от тях 3-та позиция и в момента мадридчани са с 21 пункта, което с три по-малко водача Реал Мадрид. През седмицата Атлети изковаха неочаквано трудна победа у дома срещу дебютанта в Шампионската лига Ростов. Големият герой за "дюшекчиите" бе Антоан Гризман, който вкара гола на успеха в последната минута. За предстоящата визита в Сан Себастиан аут за столичани са Фернандес, Гайтан и Моя, а Савич е наказан.

Прогноза: Реал Сосиедад - Атлетико Мадрид 0:1