Победа и първо място за Реал Мадрид

Реал Мадрид е новият лидер в Примера дивисион. "Белия балет" постигна много трудна домакинска победа с 2:1 над Атлетик Билбао в среща от деветия кръг на Ла Лига.

Карим Бензема откри резултата в седмата минута. Иско беше намерен на скорост на десния фланг и подаде към Бензема, а французинът промуши кълбото между краката на вратаря - 1:0.

Сабин Мерино изравни в 27-ата минута. Хави Ерасо подаде към Мерино, който овладя и стреля точно от десет метра - 1:1. В 83-ата резервата Алваро Мората зарадва феновете на "Сантиаго Бернабеу" с удар от близко разстояние. Силен мач направи Кристиано Роналдо, но отново нямаше късмет да се разпише.

Все пак с успеха "белите" се изкачиха на върха, задминавайки с една точка Севиля и с две Барселона и Атлетико Мадрид.