Барса измъкна победата от Валенсия, Иниеста се контузи

Барселона победи като Валенсия с 3:2 в дербито от 9-ия кръг на Ла Лига. Лошата новина за каталунците обаче е, че в 12-ата минута Андрес Иниеста напусна терена със съмнения за тежка травма в коляното. Тепърва ще се разбере какво е неговото състояние.

Иначе гостите поведоха в 22-ата, когато Лионел Меси реализира спорен гол. Повторенията показаха, че Луис Суарес беше в засада и попречи на вратаря, без да играе с топката. В 32-ата съдията пък не видя нарушение в наказателното поле на Барса и отново ощети "прилепите" и не им даде дузпа.

В 52-ата Мунир изравни с прекрасен нисък удар от дъгата. Малко преди това Иван Ракитич не успя да се разпише от добра позиция и нацели греда. В 56-ата Родриго вкара за 2:1, като при този гол на валенсианци останаха съмнения за засада. В 62-ата Суарес изравни с удар от малък ъгъл. Успехът За Барса дойде с дузпа в 92-ата минута, реализирана от Лионел Меси.