Валенсия започва да се съвзема - измъкна нови три точки

Валенсия записа трудна победа при гостуването си на Спортинг Хихон. На "Ел Молинон“ момчетата на Чезаре Прандели изтръгнаха успеха с 2:1, благодарение на две попадения на Марио Суарес. Бившият футболист на Атлетико Мадрид откри резултата в 7-ата минута, завършвайки хубава атака минала и през Родриго и Дани Парехо.

Домакините от Спортинг изравниха в края на първата част. Исмаел Лопес Бланко  центрира в зоната между вратарското поле и точката на дузпата, където Чори Кастро наказа грешка на Адерлан Сантос и необезпокояван от 7-8 метра с глава успя да прониже вратата на Диего Алвес – 1:1.

В 65-ата минута Парехо центрира от фаул, а топката в крайна сметка попадна у непокрития Суарес, който отигра отлично положението, нагласи си топката и я изпрати с всичка сила в горния десен ъгъл – 2:1.

"Прилепите" се изкачиха до 14-ата позиция с 9 точки в актива си. Хихон пък отново се смъкна под чертата и е първи в зоната на изпадащите – 18-о място и 7 точки.