Барса вкара четири на Ла Коруня, Меси се завърна с гол

Барселона записа убедителна домакинска победа с 4:0 над Депортиво Ла Коруня в среща от осмия кръг на Ла Лига. Рафиня Алкантара реализира две попадения, с които даде аванс на каталунците. Той първо откри резултата в 21-ата минута, а  в 36-ата удвои аванса. Луис Суарес се разписа в 43-ата минута, оползотворявайки подаване на Неймар за класическото - 3:0.

Секунди по-късно Лучо тресна и греда, а в края на полувремето негов удар от фал премина близо до целта. В 55-ата минута в игра за испанския шампион се появи Лионел Меси. Три минути по-късно той се разписа. Неймар се отчете с втора страхотна асистенция, а аржентинецът протегна крак и насочи в близкия ъгъл с удар от осем метра - 4:0.

С успеха "синьо-червените" се отърсиха от загубата с 3:4 от Селта, записана преди паузата за националните отбори.